FM DX в Україні

Персональний сайт Володимира Дорошенка, присвячений дальному прийому мовних FM-станцій

   

DXCC країни

Передавальні центри

Приймальне обладнання

Посилання

Новини ефіру і сайту

 • 29.08.2017 Продовжується наповнення розділу Передавальні центри. Опубліковані фото ще двох передавальних центрів у м. Дніпро.


 • 28.08.2017 Почалося наповнення розділу Передавальні центри. Тут будуть публікуватися точні координати і фото антенно-фідерних пристроїв теле- і радіопередавальних центрів. Це необхідно, в першу чергу, для розуміння висоти підвісу передавальної антени, її конструкції і спрямованості. Та й просто цікаво. Свого роду теж хобі - схоже на геокешинг. Розміщені свіжі фото двох передавальних центрів у м Дніпро.


 • 27.08.2017 Після довгих роздумів прийнято рішення робити сайт на трьох мовах: російською (моя рідна), українською (єдина офіційна мова країни, в якій я мешкаю) та англійською (міжнародна). Відповідно, на всіх сторінках в правому верхньому куту будуть додані кнопки вибору мови. Також на всіх сторінках буде додана кнопка переходу на головну сторінку.


 • 03.07.2017 Поповнюється розділ Sporadic E (Es). Тепер тут представлені 43 записи прийому станцій з 22 країн.


 • 23.06.2017 У розділі Sporadic E (Es) чергове поповнення. Додані записи прийому станцій Індії, Пакистану ти Іспанії. Усі три країни прийняті завдяки подвійному стрибку (double hop). Наразі тут 36 записів прийому станцій з 19 країн.


 • 05.06.2017 Наповнюється записами розділ Sporadic E (Es). Розміщено 27 записів, 14 країн.


 • 04.06.2017 Більшу частину дня спостерігався спорадік у напрямку Близького Сходу та Європи. Небо над Європою просто палало. За день идентифіковано 338 станцій з 25 DXCC країн. Особистий рекорд. З цікавого відзначу приймання Люксембургу - хоча і не нова країна, але все ж крихітна. Також рідко трапляється прийом Румунії за допомогою спорадіка - занадто близько. Цього дня була прийнята Radio Romania Cultural з передавального центру, який розташований майже на кордоні з Сербією.


 • 02.06.2017 Дуже несподіваним стало приймання станції з Алжиру, відстань 2766 км (подвійний стрибок). До речі, на запису чітко видно відразу три частоти з передавального центру в Akfadou. Алжир - 67-а країна за списком DXCC.


 • 30.05.2017 День був дуже насичений на спорадіки. Детальний розбір IQ запису ще попереду. Але вже ідентифіковано станцію з Мальти - 66-а країна за списком DXCC.


 • 27.05.2017 У першій половині дня спостерігався спорадик в напрямку Ірану та Іраку. Хмара декілька годин висіла майже нерухомо. Прийнято декілька місцевих станцій Ірану та цілий ряд станцій з Іраку, інформація про які відсутня у FMList. Очікування подвійного стрибка у напрямку Афганистану, Пакистану або Індії не виправдалось.


 • 26.05.2017 Спорадік спостерігався лише у напрямку Близького Сходу. Перша хвиля була з 4:45 до 6:04 UTC та принесла багато чого цікавого - три станції з відстані подвійного стрибка та вперше за 7 років практики Бахрейн - 65-а країна за списком DXCC. Друга хвиля була у 8:54-9:00 UTC. Усього за день прийнято 8 країн: Бахрейн, Єгипет, Ізраїль, Йорданія, Кіпр, Кувейт, Саудівська Аравія і Сирія.


 • 24.05.2017 День, насичений на спорадіки. Причому, в деякі моменти часу можливо було одночасно приймати Близький Схід, Італію і Данію. За день прийнято 14 країн: Австрія, Данія, Ірак, Італія, Кіпр, Кувейт, Німеччина, Норвегия, Польща, Туреччина, Франція, Хорватія, Чехія та Швеція. З цікавого відмічу приймання станції Waar Radio з Курдистану (Ірак) та приймання станції Mix Megapol з Швеции з потужністю всього 100 Вт. Також ідентифіковано 5 станцій з Австрії, яка приймається навіть не кожного року.


 • 23.05.2017 Як підказує багаторічний досвід, найбільш цікаві улови під час спорадиків спостерігаються у травні. Гадаю, це пов'язано в першу чергу не з особливостями розповсюдження, а з більшою активністю радіоаматорів після довготривалого зимового міжсезоння. До липня-серпня спорадики починають набридати і ми вже все менше і менше приділяємо їм увагу. Не став виключенням й травень цього року. Спочатку 6 травня вдалось прийняти дві нові для мене радіокраїни (за списком DXCC) - Сардинія і Корсика. Вчора була додана ще одна - Монако. Монако дуже важко прийняти, оскільки країна крихітна, мало задіяних частот. До того ж, передавачі, які знаходяться у самому Монако, мають потужності менше 1 кВт. А ось потужні передавачі (1-50 кВт) розташовані на горах Mont Agel и Col de la Madone - обидві територіально вже Франція. Всього ж у колекції 64 країни за списком DXCC. Неприйнятого стає все менше і менше.


 • 22.05.2017 Перший спорадік цього року у напрямку центральної Європи. Так, по суті, перший день вартого уваги спорадіку взагалі в Європі. Приймання велось на вертикальну антену в режимі запису. При швидкому розборі IQ файла вдалося зробити 83 ідентифікації з наступних країн: Австрія, Греція, Італія, Німеччина, Польща, Словаччина, Чехія, Швейцарія. Виділені країни вдається прийняти досить рідко, осбливо на антену з вертикальною полярізацією. В момент приймання Швейцарії цілеспрямовано моніторив частоти Ліхтенштейну - за азімутом це було зовсім поряд. Нажаль, ймовірно, через малі потужності (не більш 0,5 кВт ERP) Ліхтенштейн прийняти не вдалось.


 • 21.05.2017 День народження сайту. Сайт присвячений темі дального приймання мовних FM-станцій в діапазоні CCIR (87.5-108.0 МГц) - цей діапазон всім нам добре відомий як FM-діапазон. Також будуть опубліковані деякі архівні дані про приймання станцій діапазону OIRT (65.9-74.0 МГц) - т. з. радянський УКХ. В середовищі західних DX-истів прийнято називати ці діапазони Band I (нижній діапазон) і Band II (верхній діапазон). FM-діапазон використовується всюди в світі. Мовлення в діапазоні CCIR майже згорнуто і и залишилося лише в деяких країнах колишнього СРСР.

Тропо

Sporadic E (Es)

Meteor Scatter (MS)

Aircraft Scatter (AS)


© 2010-2017 Володимир Дорошенко